Avrupa Staj Konsorsiyumu Erasmus+ Staj Hareketliliği 26 Ekim 2016 Başvuru Sonuçları

Avrupa Staj Konsorsiyumu Erasmus+ Staj Hareketliliği 26 Ekim 2016 Başvuru Sonuçları

Başvuran bütün adaylara, Avrupa Staj Konsorsiyumu kapsamında açılan Erasmus+ Staj Hareketliliği’ne gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz.

Üniversite bazındaki, Avrupa Staj Konsorsiyumu başvuru sonuçları için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız;

(Üniversiteler alfabetik sıradadır.)

İstanbul Kültür Üniversitesi Başvuru Sonuçları

İstanbul Şehir Üniversitesi Başvuru Sonuçları

Kadir Has Üniversitesi Başvuru Sonuçları

Sabancı Üniversitesi Başvuru Sonuçları

Üsküdar Üniversitesi Başvuru Sonuçları

(Ulusal Ajans’ın belirlediği kurallar çerçevesinde, daha önce Erasmus Hareketlilik Programları’ndan faydalanmış öğrencilerin her bir hareketliliği için Erasmus Notu 10’ar puan düşürülmüştür.)

Başarılı öğrencilerimizi kutluyor, sıralamada yer alamayan öğrencilerimizin bir sonraki dönem başvurularını bekliyoruz. Kriterleri sağlayan ancak 24 Şubat 2017 tarihine kadar herhangi bir staj yerine yerleştirilemeyen öğrenciler hibe almaya hak kazanmış sayılmayacaktır. Staj yerini bulan öğrenciler Konsorsiyum hibe kriterlerine göre tekrar sıralanacaktır.

Başvuru çağrılarında belirtildiği üzere, GNO ve İngilizce Yeterlilik Puanlarına göre Üniversite bazında Erasmus Staj Hareketliliği’ne katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz;

  • yetkinlikleri ve kurumların talep/ihtiyaçları doğrultusunda Avrupa Staj Konsorsiyumu tarafından bulunan staj yerlerine yerleştirilebileceklerdir, bu çerçevede yerleştirme için bir garanti verilememektedir.
  • 24 Şubat 2017 tarihine kadar Avrupa Staj Konsorsiyumu tarafından staja yerleştirilmesi ve/veya öğrencilerin kendi staj yerini bulması halinde Ulusal Ajans’ın Avrupa Staj Konsorsiyumu’na tahsis etmiş olduğu bütçe çerçevesinde oluşturulan liste üzerinden en yüksek Erasmus Notuna sahip olan öğrenciden başlanarak hibe dağıtımı yapılacaktır.
  • 24 Şubat 2017 tarihine kadar staja yerleştirilemeyen veya staj kabul belgesini kurum temsilcilerine iletmeyen öğrenciler hareketlilikten faydalanamayacaktır.
  • hibe kısıtından dolayı, daha çok öğrencimize hibe dağıtabilmek için ilk etapta bütün öğrencilerimizin staj hareketlilikleri 2 ay için değerlendirilebilecek daha sonra hibe kalması/ek hibe bulunması halinde uzatmalar için hibe verilip verilemeyeceği değerlendirilecektir.

(Öğrencilerimiz arzu ettiği takdirde hibesiz olarak da hareketliliklerini uzatabilirler veya staj hareketliliğine hibesiz olarak katılabilirler.)

Staj yapılacak kurumlardan talep edilecek staj kabul belgesi örneği için tıklayınız.

Staj arama sürecinde sizlere yardımcı olacak firmaların staj ilanlarına yer verilen arama veri tabanları aşağıdadır.

Hatırlatma : Öğrencilerin kabul alacakları stajlar okudukları bölüm ile ilişkili olmalıdır !

Sonuçlarla ilgili olarak öğrencilerimiz, kendi üniversitelerinin Konsorsiyum kurum temsilcileri ile iletişime geçebilir.

Konsorsiyum kurum temsilcileri için lütfen tıklayınız.

 

 

Share this post